» Reklama

ModiFace.pl - gabinety kosmetyczne, chirurgia plastyczna, odmładzanie

Odmładzanie

WYPEŁNIACZE
- usuwanie zmarszczek

Zdjęcia przed

i po zabiegu:

zabieg_14_1_1.jpg zabieg_14_1_2.jpg

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszej skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie co powoduje napięcie i elastyczność skóry. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego w związku z tym następuje powolny proces starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy do wypełnienia zmarszczek jest preparatem syntetycznym a więc nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia. Ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząstek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Tym samym zapewniają wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do poszczególnych warstw skóry zależnie od zalecanej głębokości wstrzykiwania.

Restylane Vital

zabieg_14_2.jpg
ZASTOSOWANIE PREPARATU
Na naszym rynku jest wiele dostępnych preparatów kwasu hialuronowego. W Klinice stosujemy preparat o nazwie Restylane oraz Surgiderm

Stosujemy preparaty kwasu hialuronowego do zniwelowania zmarszczek na czole ,okolicy oczu, ust, fałdów nosowo wargowych, powiększenia ust jak i podkreślenia ich konturów a także modelowanie owalu twarzy (okolicy policzków, brody). Preparat Macrolane służy nawet do powiększania piersi, modelowania sylwetki(pośladków ,bioder ,łydek).

Zaletą stosowania tych preparatów jest to, że nie powodują uczuleń, unikalną cechą jest również powolna degradacja oznacza to ,że w miarę upływu czasu materiał powoli się wchłania natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama dlatego efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Kosmetyczne efekty podania preparatu są niemal natychmiastowe a przede wszystkim naturalne.

ZABIEG
Na około godzinę przed zabiegiem należy pokryć skórę kremem zawierającym środek znieczulający ( EMLA).Preparat podajemy bardzo cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują do minimum bolesność. Elastyczność i zdolność wiązania wody powoduje że po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza naturalnie zmarszczki. Po trwającym około 10-30 minut zabiegu pacjent może dostrzec jego bezpośredni rezultat. Następnie po zabiegu może wrócić do zwykłych codziennych obowiązków.

zabieg_14_3.jpg Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy i po tym czasie np. Restylane ulega naturalnemu wchłonięciu. W zależności od rodzaju użytego preparatu zabieg należy powtórzyć po 6-12 miesiącach. Jest to ogromna zaleta preparatu że nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze kiedy efekt działania ustąpi. Należy jednak pamiętać, że trwałość preparatu zależy od wieku, rodzaju skóry, sposobu odżywiania, trybu życia a także nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.

PRZECIWWSKAZANIA
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne skóry( trądzik opryszczka)
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • skłonność do występowania blizn przerostowych

OBJAWY UBOCZNE
  • Zaczerwienie, świąd, ból w miejscu wstrzyknięcia, obrzęk. Objawy te ustępują po 2-3 dniach od zabiegu.
  • Zgrubienie, które ustępuje samoistnie.