A-Z Laboratory Anpack


 

    

Misja Laboratorium

Misją Laboratorium André Zagozda jest efektywna poprawa stanu i zdrowia skóry oraz jej skuteczna ochrona przed wszelkimi czynnikami wywołującymi procesy starzenia się.

  • Zatrzymać czas na skórze
  • Poprawić jej jakość
  • Utrzymywać ją w zdrowiu i efektywnej regeneracjii

U źródła lecznictwa i kosmetologii morskiej

Laboratorium André Zagozda powstało w styczniu 1990 roku w Bayonne, malowniczo położonym miasteczku nad Oceanem Atlantyckim, u stóp schodzących wprost do oceanu Pirenejów. Na tym baskijskim wybrzeżu południowo-zachodniej Francji, w pobliskim Biarritz, powstał jeden z pierwszych we Francji i na świecie ośrodków talassoterapii. Region ten, już od ponad 35 lat znany jest ze swojej pionierskiej dzialalności w dziedzinie lecznictwa wodą morską. Na odcinku jedynie 100 km od granicy z Hiszpanią znajduje się aż kilkanaście centrów talassoterapii, w których wykonuje się zabiegi lecznicze, rehabilitacyjne, pielęgnacyjne i relaksujące. Zabiegi te przebiegają przy wszechobecnym udziale wody morskiej (w podgrzewanych basenach, prysznicach, biczach wodnych) oraz kwintesencji tej wody, zawartej w błotnych okładach z wielu gatunków alg i specyficznych preparatach, zawie- -rających oprócz alg różnorodne ekstrakty pochodzenia morskiego.


W miejscu tym, u źródła lecznictwa i kosmetologii morskiej, przy ścisłej współpracy z ośrodkami talassoterapii, Laboratorium mogło efektywnie przeprowadzać eksperymenty naukowe wykorzystując przy tym najnowsze technologie zarówno do badań jak i późniejszych wdrożeń przemysłowych.

 

Obszar zainteresowań

Obszar objęty zainteresowaniem, badaniami i eksploatacją ze strony Laboratorium André Zagozda to:

  • Ocean
  • Algi, w szczególności algi laminarne
  • Nadbrzeżne morskie rośliny, w szczególności Christe Marine
  • Naturalne olejki eteryczne
  • Nowoczesna biotechnologia pozwalająca na uzyskanie nowych aktywnych czynników

Nieco historii

Podobieństwo fizjologiczno-chemiczne składu jakościowego wody morskiej oraz plazmy krwi ludzkiej udowodnione przez francuskiego biologa RENE QUINTON w 1904 roku fascynowało i było natchnieniem dla wielu chemików na świecie poszukujących nowych źródeł aktywnych komponentów, kompatybilnych z organizmem i skórą człowieka. To RENE QUINTON , zwany francuskim Darwinem, jako pierwszy użył porównania organizmu człowieka do samowystarczalnego akwarium zawierającego wewnątrz "swoje zamknięte morze“, w którym żyją, rozmnażają się i szybko rozwijają wszystkie komórki. Nic więc dziwnego, że właśnie morskie algi, te prawdziwe "biologiczne gąbki“ będące nadkoncentratami wody morskiej, produkujące 70% tlenu całej naszej planety, intrygujące liczne grono naukowców, wzbudziły zainteresowanie a natępnie stały się pasją i przedmiotem wieloletnich badań twórcy Laboratorium.

Osiągnięcia i kosmetyczne oskary

Już od początku lat 80-tych André Zagozda przeprowadzał z pasją różnorodne poszukiwania i doświadczenia dotyczące wody morskiej oraz jej naturalnych koncentratów reprezentowanych przez algi laminarne. Badania te przyczyniły się do uzyskania w skali przemysłowej wyjątkowo wysoko skoncentrowanego ekstraktu wodnego z alg LAMINARIA DIGITATA (ponad 50% suchej masy). Powstał on przy zastosowaniu nowej technologii ekstrakcyjnej, wyłącznie w fazie wodnej i bez żadnych dodatków ani konserwantów.


W celu uzyskania 1 kg tak wysoko skoncentrowanego ekstraktu z LAMINARIA DIGITATA konieczne jest użycie aż 20 kg świeżych alg (proporcja 1: 20). Generalnie proponowane na rynkach światowych extrakty algowe są produkowane w proporcjach 1:1 (do produkcji 1 kg koncentratu potrzebny jest 1 kg świeżych alg).


Laboratorium André Zagozda jest pierwszym na światowych rynkach laboratorium, któremu udało się połączyć nadzwyczaj wysoko skoncentrowane ekstrakty z alg LAMINARIA DIGITATA (w niektórych przypadkach przekraczające nawet 200% w przeliczeniu na wartość świeżych alg) z ponad 10% stężeniami naturalnych olejków eterycznych. Połączenia te zostały zastosowane w unikalnych w skali światowej recepturach preparatów dla balneotherapii. Na bazie tych wyjątkowych połączeń, od lat z sukcesem stosowanych w wielu centrach talassoterapii i SPA, powstało kilka szeroko rozbudowanych linii do pielęgnacji twarzy i ciała.


Następne badania i eksperymenty umożliwiły wykreowanie kilku specjalistycznych linii, m.in. serii preparatów przeznaczonych dla francuskich aptek powstałych po pozytywnych testach przeprowadzonych w Reumatologicznym Centrum Leczniczym w południowo zachodniej Francji, jak również skutecznej i bezpiecznej linii dermopreparatów powstałej na specjalne zamówienie dla sportowców zawodowych.


Kilka ostatnich lat aktywnej i owocnej pracy poświęcone zostało badaniu różnorodnych możliwości użycia składników aktywnych nowej generacji w recepturach kosmeceutyków prezentowanych w różnych formach galenicznych. W ich wyniku zostały stworzone nowe, krótkie linie przeznaczone dla dermatologów, chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej głównie na terenie Anglii i Niemiec. Najbardziej znanym przykładem tego kierunku jest linia stworzona dla Dr. Jean Louis Sebagh (Anglia), z której w 2005 r. – 9 preparatów uzyskało nominacje do kosmetycznych oskarów. Dwie formuły ostatecznie zostały nagrodzone uzyskując tytuły: Najlepszej Maski Roku – The Best Face Mask (formuła z preparatu ALG Peeling Mask) oraz Najbardziej Magicznego Preparatu Udoskanalającego Twarz - The Most Magical Face Perfector (formuła z preparatu Super Repair Serum)


Laboratorium André Zagozda jako pierwsze na świecie zastosowało i połączyło w wybranych recepturach aktywny wysokoskoncentrowany ekstrakt algowy z unikalnym mikronizowanym ekstraktem z miąższu jednego z gatunków melona o bardzo wysokiej zawartości SOD (dysmutaza ponadtlenkowa – silny antyoksydant) oraz sporą grupą innych "wymiataczy wolnych rodników“ takich jak: KATALAZA, Co–enzym Q10 czy Witamina E. Pierwsze wykreowane preparaty zawierające ten oryginalny, bardzo aktywny komponent były przeznaczone na rynek amerykański i francuski. Najbardziej znanym przykładem jest tu formuła kremu liftującego wykreowanego wraz z całą linią doskonałych preparatów na zamówienie Cindy Crawford – sprzedawanej pod nazwą Meaningful Beauty

Kosmeceutyki nowej generacji

Logicznym następstwem wykreowanych i wdrożonych przemysłowo linii są specyficzne preparaty najnowszej generacji kosmeceutyków do twarzy i ciała pod nową marką ANDRÉ ZAGOZDA LABORATORY sukcesywnie wprowadzane na światowe rynki od 2007 roku.

Laboratorium, już w nowej marce, jako pierwsze i dotychczas jedyne na świecie wykreowało nowy, niezwykle skuteczny kosmeceutyk w formie pudru, zawierający aż 25% aktywnej witaminy C! Ten bardzo aktywny kosmeceutyk o wielokierunkowym działaniu, może być stosowany samodzielnie lub ze względu na doskonałą kompatybilność, można go dodawać do wszystkich preparatów marki ANDRÉ ZAGOZDA LABORATORY.

Spektrum działania

Głównym celem Laboratorium jest kreowanie nowych, skutecznych receptur kosmeceutyków na potrzeby własne oraz na specjalne zamówienia firm francuskich i zagranicznych.


Laboratorium ANDRÉ ZAGOZDA zajmuje się również inżynierią przemysłową, doradztwem i konsultacjami naukowo – technicznymi w dziedzinie kosmetyków, para-farmaceutyków, kosmeceutyków i suplementów diety